Sarf Malzemeleri & Aksesuarlar

 

Martex, Giovanni Piacentini ve iki ortağı ile birlikte 1980 yılında kurulmuştur.

Kuruluşun ilk yıllarında firmanın genel amacı tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmalara asistanlık hizmetleri vermek ve yuvarlak örgü makinaları için yedek parça satışı gerçekleştirmekti. Firma kurucularının sahip olduğu tekstil sektöründe yüksek düzeyde profesyonellik ve tecrübeleri Martex’in bugün piyasadaki en temel işi olan özel cağlık üretiminin piyasada tartışılmaz bir ‘’ kale ‘’ olmasını sağlamıştır.

Devam eden yıllarda Martex’in sahip olduğu arge departmanının katkısı ile ürünlerin performansı ve çeşitliliği arttırılmıştır. 
Martex S.r.l'in temel taşlarını Piacentini ailesi ve Giovanni'nin aktardığı değerler ve kararlılıklar bugüne kadar taşımış ve çağlık konusunda dünya lideri haline getirmiştir.

Martex üretim fabrikası 5000 m2’den daha fazla alana sahip Castelmella’nın  İtalyan örme makinası üreticilerinin merkezi olan Brescia eyaletinde bulunmaktadır. Ayrıca Floransa'ya yakın İtalyan tekstil üretiminin kalbi olan Prato'da bir ofis binasına ve  bir alt depoya sahiptir.Bu stratejik konuma sahip olması ulaşım ve sevkiyat ağını kolaylaştırmıştır.

 

http://www.martexonline.it/en/